Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fransa’da muhalif milletvekillerinden UAD’nin İsrail’e yönelik yeni tedbir kararlarına destek

Fransa’da muhalif vekiller, Uluslararası

Fransa’da muhalif vekiller, Uluslararası Adalet Divanının (UAD), İsrail’in Refah’taki askeri saldırılarını ve tüm eylemlerini derhal durdurmasına hükmettiği karara destek verdi ve savaş suçlularının cezalandırılmasını istedi.

Fransa’da Filistin’e verdiği destekle öne çıkan Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Partisi milletvekili David Guiraud, X hesabından yaptığı paylaşımda, UAD’nin İsrail’in Refah’a saldırılarını derhal durdurmasına hükmettiğini aktararak, “Savaş suçluları cezasız kalmayacak.” ifadesini kullandı.

Guiraud, UAD’nin İsrail’e karşı aldığı yeni tedbir kararının, “Fransa’da soykırım propagandacılarını, gerçeklerle ve uluslararası hukukla yüzleşmek zorunda bıraktığını” belirtti.

LFI milletvekili Thomas Portes ise X hesabından yaptığı paylaşımda, Birleşmiş Milletlerin (BM) 1,3 milyon sivili koruma altına almak ve UAD kararlarının uygulandığından emin olmak için Refah’a barış gücü göndermesi gerektiğini vurguladı.

Portes, paylaşımında “Soykırımı durdurun.” ifadesine yer verdi.

Uluslararası Adalet Divanı, yeni tedbir kararlarında, İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarını derhal durdurmasına, insani yardımları engellememesine ve suçlarını araştıracak BM görevlilerinin Gazze’ye girişine izin vermesine hükmetmişti.

ETİKETLER

Fransa

Eğitim ve Okullardaki Haberleri ilk siz okuyun.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2024 Liselere Geçiş Sistemi (LGS)
Sıradaki Haber LGS Türkiye Birincileri Kaymakamı Ziyaret Etti
×