Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2023-24 YILININ EN BAŞARILI İLK ÜÇ KOLEJİ

İzmir okulları arasında resen yapılan seçimde özel okulların başarıları değerlendirildi. Üç kademede yapılan değerlendirmede en iyi ilk üç okul olarak SEV, BİLFEN, KENT KOLEJİ seçildi. Başarılı okullar ve özellikleri aşağıda liste halinde belirtilmiştir.

2023-24 YILININ EN BAŞARILI İLK ÜÇ KOLEJİ

2023-24 yılının en başarılı 3 Koleji

İzmir okulları arasında resen yapılan seçimde özel okulların başarıları değerlendirildi. Üç kademede yapılan değerlendirmede en iyi ilk üç okul olarak SEV, BİLFEN, KENT KOLEJİ seçildi. Başarılı okullar ve özellikleri aşağıda liste halinde belirtilmiştir.

  1. SEV KOLEJİ : Her yıl olduğu gibi SEV mezunu öğrenciler ABD dahil Avrupa ülkelerinde bulunan üniversitelerde kabul alabilmektedir. Yabacı dilde en üst düzeyde olduğu değerlendirilmiştir. Yurt içi sınav başarısı yüksektir. Üst gelir grubunca tercih edilmektedir.
  1. BİLFEN KOLEJİ: En çok kaynak üreten, üniversite yerleşiminde üst lig okullarında en yüksek puan sıralamasında olan okuldur. Yabancı dilde başarılı, tesislerinde en üst imkanlara sahiptir. Üst gelir grubunca tercih edilmektedir.
  1. KENT KOLEJİ : AP(College Board) ve ABD de online eğitimle kolej diploması alma programını ekonomik şartlarda sunmaktadır. ABD, Avrupa, Rusya üniversitelerinde öğrencilerine sınavsız kabul imkanı Sağlamaktadır. Yurt içi LGS ve üniversite başarısı yüksektir.

Seçilen ilk üç kolejim ortak özellikleri; eğitime ilişkin kaynak üretimi, yabancı dil, Akademik performans, Sanat kültür etkinlikleri, Proje odaklı eğitim, Online Yönetim ve eğitim sistemi, Çift dil, fiziki koşullar ve beslenme şartlarında en iyi ortak özelliklere sahip oldukları değerlendirilmiştir. 

BAŞARILI YEDİ KOLEJDE YER ALANLAR

Resen yapılan değerlendirmede ÇAKABEY, EGE, ERASLAN, SAİNT JOSEPH KOLEJLERİ seçildi.

4-ÇAKABEY KOLEJİ : AP programında, yabancı dilde, tesiste, üniversite yerleşiminde başarılıdır.

5-SAİNT JOSEPH OKULU: Fransızcada birinci sıradadır. Yurt dışı öğrenci yerleşiminde yüksek performansı vardır. Yurt için üniversite başarısı yüksektir.

6-ERASLAN KOLEJİ : Yabancı dilde yüksek başarı sahibidir. Yurt içi sınav başarıları yüksektir. Yurt dışı öğrenci yerleştirme potansiyeli mevcuttur.

7-EGE KOLEJİ : Üniversite başarısı yüksek, Yabancı dil başarısı yüksek, Yurt dışına öğrenci yetiştirmekte.

Seçilen başarılı dört okulun ortak özelliklerimde öne çıkan unsurlar;  yabancı dil başarısı, fiziki, koşullar, sınav performansları, Sosyal etkinlikler, spor faaliyetleri olarak değerlendirilmiştir. 

İZMİRDE İLK 11 KOLEJ ARASINDA YER ALANLAR

Resen yapılan değerlendirmede ODTÜ, İTÜ, TED, BAHÇEŞEHİR Kolejleri seçildi.

8-ODTÜ KOLEJİ

9-İTÜ KOLEJİ

10-TED KOLEJİ

11-BAHÇEŞEHİR KOLEJİ

Sizde okulunuzun bu değerlendirmeler arasında yer almasını istiyorsanız tıklayınız.

Eğitim ve Okullardaki Haberleri ilk siz okuyun.

×