Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Beden eğitimi öğretmenlerine MEB’den önemli ve zorlu görev

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencileri obezite ve hareketsizlikten korumak amacıyla bir strateji belirlemiş durumda.

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencileri

Söz konusu strateji gereği okullardaki öğrencilerin belirli özellikleri ve fiziki yeterlilik durumlarıyla ilgili sayısal verilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda Beden Eğitimi Öğretmenlerine belirtilen sürelerde tamamlamaları şartıyla önemli görevler verilmiştir?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yazısı gereği “Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi” programı uygulanmaktadır.

Söz konusu program kapsamında beden eğitimi dersi müfredatında bulunan fiziksel etkinliklere katılım için gerekli fiziksel becerileri oluşturmayı, öğrencilere fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmayı, sağlıklı bir yaşam tarzını sağlayan bireysel farkındalık için bilgi, beceri ve tutum geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Söz konusu programın resmî ve özel tüm eğitim kademelerinde öğrenim gören öğrencilere beden eğitimi öğretmenleri tarafından 5 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında uygulanması talimatı verilmiştir.

Uygulama; mekik, şınav, otur-uzan esneklik ölçümü, vücut ağırlığı ve boy uzunluğu ölçümlerinin e-okul modülüne girişini kapsamaktadır. Söz konusu ölçüm ve sisteme işlemleri beden eğitimi öğretmenleri tarafından yapılacaktır.

Eğitim ve Okullardaki Haberleri ilk siz okuyun.

×