Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEB’den 20 bin mülakatsız atama!

MEB 20 bin mülakatsız atama paylaşımları günden güne artmaya başladı. Ana habere dahi konu olan öğretmen atamaları için zikredilen 20 bin sayısı tesadüf olarak görülmüyor.

MEB 20 bin mülakatsız

Eğitim camiasında beklenti ise 68 bin öğretmen alımı.. Özellikle mülakatsız alım sürecinin önü açık kabul edilen 2024 yılı öğretmen atama takvimi yarın yapılacak kabine sonrası netleşmiş olacak.

Öğretmen adaylarının 8 aydır beklediği süreç nihayet sonlanıyor. Atama bekleyen öğretmenler her günü farklı bir ilde mülakatsız 68 bin atama yapılması için eylemler düzenlemeye devam ediyor. 81 ilde başlatılan çalışmalar Twitter gibi sosyal medya ağlarında yapılan paylaşımlarla da dikkat çekiyor.

Atama bekleyen öğretmenlerin hedefinde yalnızca kontenjan sayısı değil mülakatsız alım isteği de bulunuyor. Son olarak ulus meydanında bir araya gelen ve slogan atarak yürüyüşünü gerçekleştiren öğretmen adaylarının umutları hala tazeliğini koruyor.

17 Nisan Salı günü Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde kabine Beştepe’de bir araya gelecek. Kabine üyelerinin gündeminde yer alacak maddelerden biri öğretmen ataması olacak. Son kabine toplantısında seçim sonrasına ertelenen öğretmen ataması ile ilgili beklenen nihai karar bu kez netleşmiş olacak. Peki yarın süreç nasıl işleyecek?

17 Nisan Kabine Toplanıyor!

Kabine saat 14.00 civarı bir araya gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe’de yapılacak kabine toplantısı sona erdikten sonra akşam saatlerinde konuşmasını hazırlayarak kamuoyu ile canlı bir bağlantı paylaşacak.

Yaklaşık olarak saat 19:00 civarı naklen canlı yayın tüm kanallarda görüntülenebilecek. Yayın sırasında öğretmen atamaları ile ilgili ciddi açıklamalar yapılacak. Özellikle mülakatsız alım süreci ile ilgili net bir paylaşım yapılması bekleniyor.

Öğretmen atama takviminin belli olacağı kontenjan ve alım sürecine yönelik atama haberinin paylaşılacağı kabine toplantısı sonrası öğretmen alımına dair yaşanacak tüm gelişmeler MEB hocam sayfası üzerinden anlık paylaşılacak. Bizleri takip etmeye devam edebilirsiniz.

Eğitim ve Okullardaki Haberleri ilk siz okuyun.

×