Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kırıkkale Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulların ihtiyacını karşılıyor

Kırıkkale Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okullarındaki atölyelerde yaptıkları sıra, masa ve mobilyalarla kent genelindeki okulların ihtiyacını karşılıyor. Öğrenciler, öğretmen masası, dolaplar, okul kütüphanesi donatıları ve büro malzemelerini atölyelerde imal ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, öğrencilerin ileride yapacakları mesleklerinin temellerini bu tezgahlarda attığını belirtti. Atölyelerde yılda 2 bin 500 öğrenci sırası, öğretmen ve öğrenci masasıyla takım halinde 500 dolap üretimi gerçekleştiriliyor.

Kırıkkale Gazi Mesleki ve

Kırıkkale Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okullarındaki atölyelerde yaptıkları sıra, masa ve mobilyalarla kent genelindeki okulların ihtiyacını karşılıyor.

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve Ahşap, Metal ile Elektrik Elektronik Bölümlerinde eğitim gören öğrenciler, öğretmen masası, dolaplar, okul kütüphanesi donatıları, büro malzemelerini atölyelerde imal ediyor.

Kırıkkale’deki bütün okulların sıra ve masa ihtiyacını karşılayan öğrenciler, metalden mobilya aksamına kadar her parçayı tek tek okulun atölyesinde kendi imkanlarıyla üretiyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, öğrencilerin ileride yapacakları mesleklerinin temellerini bu tezgahlarda attığını söyledi.

Atölyelerde yılda 2 bin 500 öğrenci sırası, öğretmen ve öğrenci masasıyla takım halinde 500 dolap üretimi gerçekleştirildiğini anlatan Aydın,

Kaynak: AA

Eğitim ve Okullardaki Haberleri ilk siz okuyun.

×